Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Wołczynie

Nasza Szkoła to przyjemne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój osobowy uczniów. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych rodzice pełnią rolę wspierającą i współtworzącą. Uczymy szacunku dla wspólnego dobra oraz przygotowujemy do życia w rodzinie, w społeczności lokalnej i w państwie poprzez przekazywanie dziedzictwa kulturowego.

Upamiętniliśmy kolejną rocznicę tragicznego dnia 17 września, gdy Polskę zaatakował Związek Radziecki. Dzisiejszym wydarzeniem wpisaliśmy się w obchody tej rocznicy przywracając pamięć o wszystkich ofiarach wojennych. Przy Obelisku Katyńskim, który jest symboliczną mogiłą tych, którzy odeszli służąc Ojczyźnie. Nasze myśli podążyły tam, gdzie spoczywają ci, którym nie było dane wrócić do wolnej Polski. Wszystkim obrońcom naszego kraju, wszystkim ofiarom II wojny światowej poświęcliśmy ten dzień.

Dziękujemy władzom miasta, delegacjom: Sybiraków, gminnych jednostek organizacyjnych i zakładów pracy za wspólne upamiętnienie naszych Rodaków.

17 września to 79 rocznica agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku. Delegacja naszej szkoły, wraz z naszymi Sybirakami, wzięła udział w uroczystościach wojewódzkich. Reprezentowali nas: poczet sztandarowy placówki, dyrektor szkoły Celina Zając oraz klasa V a z wychowawczynią Alicją Dąbrowską - Kelniarz.

Uczniowie mieli honor wnieść sztandar Sybiraków, nad którym opiekę Sybiracy powierzyli naszej szkole.

Promując działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska, w dniu 24 kwietnia 2018r. obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej Szkole.

Jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. zaprezentowali na uroczystym apelu uczniowie należący do Szkolnego Koła LOP w inscenizacji „Śmieciolandia” oraz w przedstawieniu „ Ekologiczne zakupy?”.

Obchody Dnia Ziemi stały się inspiracją do ogłoszono konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej "Segregacja śmieci – to się nam opłaci".

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi.

W dniu 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wołczynie odbył się Jubileuszowy X Gminny Konkurs Wiedzy Religijnej: „Święty Jan Bosko zawsze uśmiechnięty, bądź radosny”. W tym roku wzięło udział siedem szkół z terenu gminy Wołczyn. Po wyrównanej rywalizacji jury w składzie:

 • ks. Tomasz Hawrylewicz SDB
 • p. Marcin Kaczmarczyk
 • p. Zdzisława Sarnickiego reprezntowała Jego pracownica
 • br. Rafał Tański OFM Cap.

przyznało następujące miejsca:

 • I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wołczynie- opiekun- Alicja Kania
 • II miejsce Szkoła Podstawowa w Szymonkowie- opiekun- ks. Tomasz Płukarski
 • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wołczynie- opiekun- Anna Nita
 • IV miejsce Szkoła Podstawowa w Komorznie- opiekun- Danuta Herbut- Kroczak
 • V miejsce Szkoła Podstawowa w Skałągach- opiekun- Małgorzata Łacina
 • VI miejsce Szkoła Podstawowa w Wierzbicy Górnej- opiekun- ks. Maciej Grochota
 • VII miejsce Szkoła Podstawowa w Wąsicach- opiekun- Krzysztof Maszkowski

Warto podkreślić, że ksiądz Tomasz Hawrylewicz był gościem ze Zgromadzenia Salezjanów z Wrocławia.

Fundatorem głównym nagród był Pan Zdzisław Sarnicki, który po raz dziesiąty objął honorowy patronat nad konkursem, a także Ojciec Proboszcz Rafał Tański, Lesaffre Polska S.A, Bank Spółdzielczy w Wołczynie oraz PZU.

Konkurs ten przybliżył całej publiczności postać św. Jana Bosko, a uczestnicy popisali się bardzo skrupulatną wiedzą. Gratulujemy!

DSCF3844

DSCF3845

DSCF3846