Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Wołczynie

Nasza Szkoła to przyjemne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój osobowy uczniów. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych rodzice pełnią rolę wspierającą i współtworzącą. Uczymy szacunku dla wspólnego dobra oraz przygotowujemy do życia w rodzinie, w społeczności lokalnej i w państwie poprzez przekazywanie dziedzictwa kulturowego.

Odsłony: 808

Szkolna biblioteka wraz z grupą czytelniczą, zgłosiła Naszą Szkołę do drugiej edycji akcji „Tysiąc powodów by czytać” organizowaną przez Empik. Ma ona na celu wciągnięcie najmłodszych czytelników w fascynujący świat literatury. Jest o co walczyć, bo 10 placówek wyłonionych w głosowaniu internetowym otrzyma po 1000 książek!

 

Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu zdjęcia, na którym dzieci zaaranżują scenkę stanowiącą okładkę dowolnie wybranej książki. Zdecydowaliśmy się przedstawić własną interpretację okładki książki „Tomuś Orkiszek i Partnerzy z tomu 7: Złota plomba”, ponieważ dzieci uwielbiają przygody bohatera i jego przyjaciół, które oprócz detektywistycznych zagadek niosą ważne i mądre przesłania dla czytelnika.

Zwycięzców konkursu wybiorą internauci, dlatego bardzo prosimy o głosy na stronie: www.empik.com/biblioteki od 2 do 22 października. Ogłoszenie wyników 26 października. Za każdy głos z góry bardzo dziękujemy. Pamiętajcie, każdy głos się liczy!