Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Wołczynie

Nasza Szkoła to przyjemne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój osobowy uczniów. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych rodzice pełnią rolę wspierającą i współtworzącą. Uczymy szacunku dla wspólnego dobra oraz przygotowujemy do życia w rodzinie, w społeczności lokalnej i w państwie poprzez przekazywanie dziedzictwa kulturowego.

Odsłony: 865

Promując działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska, w dniu 24 kwietnia 2018r. obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej Szkole.

Jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. zaprezentowali na uroczystym apelu uczniowie należący do Szkolnego Koła LOP w inscenizacji „Śmieciolandia” oraz w przedstawieniu „ Ekologiczne zakupy?”.

Obchody Dnia Ziemi stały się inspiracją do ogłoszono konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej "Segregacja śmieci – to się nam opłaci".

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi.