Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Wołczynie

Nasza Szkoła to przyjemne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój osobowy uczniów. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych rodzice pełnią rolę wspierającą i współtworzącą. Uczymy szacunku dla wspólnego dobra oraz przygotowujemy do życia w rodzinie, w społeczności lokalnej i w państwie poprzez przekazywanie dziedzictwa kulturowego.

Odsłony: 491

17 września to 79 rocznica agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku. Delegacja naszej szkoły, wraz z naszymi Sybirakami, wzięła udział w uroczystościach wojewódzkich. Reprezentowali nas: poczet sztandarowy placówki, dyrektor szkoły Celina Zając oraz klasa V a z wychowawczynią Alicją Dąbrowską - Kelniarz.

Uczniowie mieli honor wnieść sztandar Sybiraków, nad którym opiekę Sybiracy powierzyli naszej szkole.